Accueil » Novinky » Cestujte späť v čase s týmito 5 najlepšími nostalgickými televíznymi seriálmi

Cestujte späť v čase s týmito 5 najlepšími nostalgickými televíznymi seriálmi

Všetci máme a slabé miesto pre nostalgiua nič nespustí ten pocit lepšie ako a dobre spracovaný televízny seriál, ktorý nás prenesie späť do inej doby.

Či už sú to swingujúce 60. roky, 70. roky plné diskoték alebo dokonca pravek, tieto predstavenia majú zvláštny spôsob, ako v nás vyvolávať pocit, že sme vstúpili do stroja času.

Teraz sa poďme ponoriť do Top 5 seriálov, ktoré nás prenesú späť v čase.

1. Mad Men

Odohráva sa v 60. rokoch 20. storočia, Mad Men je štýlová a podmanivá séria, ktorá vracia diváka do zlatého veku reklamy na Madison Avenue.

So svojím úhľadným produkčným dizajnom a ostrým písmom to nie je len šou o reklame, ale aj oknom do fascinujúceho a transformujúceho obdobia americkej histórie.

2. Cudzie veci

Aj keď to môže byť v srdci nadprirodzený hororový seriál, Stranger Things je zároveň láskyplnou poctou 80. rokom minulého storočia.

Čtěte také  Top 5 najzaujímavejších romantických scén v histórii filmu: Súhlasíte s naším zoznamom?

Od soundtracku plného syntetizátorov až po odkazy na klasické filmy tej doby je táto show nostalgickým výletom do pamäte, vďaka ktorému sa každý, kto vyrastal v 80. rokoch, bude opäť cítiť ako dieťa.

3. Downton Abbey

Pre tých, ktorí túžia po elegancii a formálnosti začiatku 20. storočia, Downton Abbey je povinný sledovať.

Britská dobová dráma zobrazuje životy šľachtickej rodiny Crawleyovcov a ich služobníctva s takou autentickosťou a zmyslom pre detail, že je to ako návrat v čase.

4. Koruna

Koruna je fascinujúcim pohľadom na vládu kráľovnej Alžbety II. a zmeny, ktorými Británia prešla počas jej vlády.

Séria od 50. rokov do začiatku 21. storočia ponúka podmanivý a intímny pohľad do sveta moci, politiky a kráľovského protokolu.

5. Flinstonovci

Zatiaľ čo sa odohráva vo fiktívnom prehistorickom meste Bedrock, Flinstonovci je nadčasová klasika, ktorá u divákov rezonuje dodnes.

Čtěte také  Top 5 najromantickejších milostných piesní všetkých čias – je vaša obľúbená na zozname?

Napriek zasadeniu do doby kamennej show šikovne odráža moderný život a spoločenské problémy, vďaka čomu je nostalgickým výletom nielen do našich detských čias, ale aj na úsvit civilizácie.

Televízia má moc preniesť nás do rôznych svetov a rôznych časov. Tieto seriály nás nielen bavia, ale tiež nám umožňujú nahliadnuť do minulosti a pomáhajú nám pochopiť a oceniť svet, v ktorom dnes žijeme.

Ak sa vám tento článok páčil, pokojne ho zdieľajte na sociálnych sieťach. A nezabudnite preskúmať naše ďalšie rebríčky, kde nájdete ďalšie špičkové odporúčania.

Súvisiaci príspevok

Daniel
Napísal : Daniel
V pushup snažím vyberať a zdieľať najdôležitejšie informácie súčasnosti, od tém o Qi a testoch osobnosti až po každodenné novinky. Každé ráno sa môžete dozvedieť aj horoskop na daný deň.