Accueil » Novinky » Top 5 tanečných filmov všetkých čias, ktoré musíte vidieť

Top 5 tanečných filmov všetkých čias, ktoré musíte vidieť

Tanec ako forma umenia má na to moc zaujať, inšpirovať a posunúť nás. Nie je preto prekvapením, že kinematografia sa často zmenila na tanec ako ústrednú tému alebo dejový prostriedok.

Všetci sme sa nechali strhnúť rytmom dobrého tanečného filmu, či už ide o surovú energiu street dance-off, eleganciu baletného predstavenia alebo nákazlivú radosť z hudobného čísla.

1. Špinavý tanec

Pravdepodobne najikonickejší tanečný film všetkých čias, Hriešny tanec sa od svojho vydania v roku 1987 stala kultúrnym fenoménom.

Film dokonale zachytáva vzrušujúcu slobodu tanca a chémiu medzi nimi Patrik Swayze a Jennifer Grey je nezabudnuteľný.

Navyše, kto odolá klasickej línii filmu, Nikto nestrčí Baby do kúta?

2. Spievanie v daždi

Svedectvo o zlatom veku hollywoodskych muzikálov, Spievanie v daždi je nádherná podívaná na spev a tanec.

Triumfálna titulná sekvencia filmu, predstav Gene KellyIkonický tanec v daždi je majstrovským dielom kinematografie, ktoré dodnes inšpiruje.

Čtěte také  6 najlepších mrazených dezertov, ktoré si toto leto nesmiete nechať ujsť

3. Čierna labuť

Temnejší pohľad na svet tanca, Čierna labuť je psychologický triler z prostredia newyorského baletného súboru.

Natalie PortmanováOscarom ocenený výkon tanečnice poháňaný až na hranu honbou za dokonalosťou je strašidelným skúmaním toho, akú daň si môže umenie vyžiadať od jednotlivca.

4. Vykročte

Spojenie hip-hopu a súčasného tanca, Urýchliť priniesol street dance do hlavného prúdu.

Napínavé tanečné sekvencie filmu v kombinácii s nepopierateľnou chémiou medzi nimi Channing Tatum a Jenna Dewanováurobiť z neho výnimočnosť v žánri.

5. Billy Elliot

Potešujúci príbeh o snahe mladého chlapca o jeho vášeň pre balet na pozadí malého baníckeho mesta v Anglicku, Billy Elliot je dôkazom transformačnej sily tanca.

Vďaka dojímavému skúmaniu rodových noriem a spoločenských tlakov, ktorým čelia mladí umelci, si film musíte pozrieť.

Tanečné filmy majú jedinečnú silu dojať nás nielen svojou choreografiou, ale aj príbehmi, ktoré rozprávajú. Dúfame, že sa vám páčil náš výber 5 najlepších filmov o tanci.

Čtěte také  Top 5 klasických rockových kapiel, ktoré zmenili hudobnú históriu

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať na svojich platformách sociálnych médií a pozrite si naše ďalšie rebríčky.

Či už ste filmový nadšenec alebo tanečný nadšenec, v našej rozmanitej škále zoznamov s filmovou tematikou si nájde niečo pre každého.

Súvisiaci príspevok

Daniel
Napísal : Daniel
V pushup snažím vyberať a zdieľať najdôležitejšie informácie súčasnosti, od tém o Qi a testoch osobnosti až po každodenné novinky. Každé ráno sa môžete dozvedieť aj horoskop na daný deň.