Accueil » Tipy » Osvojte si umenie zmrazovania riadkov v Exceli: Podrobný sprievodca pre začiatočníkov

Osvojte si umenie zmrazovania riadkov v Exceli: Podrobný sprievodca pre začiatočníkov

Už vás nebaví posúvať sa v excelovej tabuľke hore a dole, strácať prehľad o hlavičkách a cítiť sa stratený v mori údajov?

Nebojte sa, máme pre vás riešenie – mraziace riadky! Táto fantastická funkcia vám umožňuje udržať hlavičky alebo akýkoľvek dôležitý riadok vždy viditeľný, bez ohľadu na to, ako ďaleko na hárku posúvate.

Či už máte čo do činenia s kolosálnou tabuľkou alebo len uprednostňujete pevný referenčný bod, pochopenie toho, ako zmraziť riadky v Exceli, môže zmeniť hru.

V tejto príručke vás krok za krokom prevedieme procesom. Na konci tohto článku bude pre vás zmrazenie riadkov v Exceli jednoduché.

Poďme sa ponoriť a dobyť túto funkciu spoločne!

Otvorenie dokumentu programu Excel

Na začiatok musíte otvorte dokument programu Excel. Tento krok je celkom jednoduchý. Stačí nájsť súbor v počítači a dvakrát naň kliknúť.

Čtěte také  5 jednoduché triky na odstránenie nečistôt v rúre, ktoré by ste si priali poznať skôr!

Môžete tiež najprv otvoriť Excel a potom prejsť na Súbor > Otvoriť a nájsť svoj dokument.

Výber vhodného riadku

Ďalej musíte vyberte riadok pod tým, ktorý chcete zmraziť. Povedzme, že chcete zmraziť riadok 1, budete musieť kliknúť na riadok 2. Dôvodom je, že Excel zmrazí všetky riadky nad tým, ktorý ste vybrali.

Prechod na kartu Zobraziť

Teraz sa pozrite na hornú časť okna programu Excel a nájdite Karta Zobraziť. Kliknite naň. Táto karta má niekoľko užitočných funkcií, jednou z nich je možnosť zmraziť tably v pracovnom hárku.

Nájdenie skupiny Okno

Na karte Zobraziť uvidíte sekciu s názvom Skupina okien. Obsahuje funkcie súvisiace so zobrazením pracovného hárka, ako je napríklad možnosť Zmraziť tably.

Prístup k tlačidlu Freeze Panes

V skupine Okno nájdete Tlačidlo Freeze Panes. Kliknite naň. Zobrazí sa rozbaľovacia ponuka s niekoľkými možnosťami.

Čtěte také  12 strategických zmien, ktoré zmenia spôsob riadenia rodiny a potrebujete ich poznať hneď teraz!

Zmrazenie požadovaného riadku

Nakoniec v rozbaľovacej ponuke kliknite na Zmraziť tabule. Tým sa zmrazí riadok nad tým, ktorý ste pôvodne vybrali. Takže v našom príklade by teraz riadok 1 zostal viditeľný pri posúvaní nadol.

Dúfam, že vám táto príručka pomohla naučiť vás zmraziť riadok v Exceli. Pamätajte, že zmrazenie riadkov môže byť obzvlášť užitočné pri práci s veľkými množinami údajov, pretože vám umožňuje mať hlavičky neustále na očiach.

Ak ste považovali tento článok za užitočný, neváhajte ho zdieľať na svojich sociálnych sieťach. Pomohol vám tento článok? Dajte nám vedieť!

Súvisiaci príspevok

Melinda Vlčková