Accueil » Tipy » Osvojte si umenie presúvania stĺpcov v Exceli za pár minút!

Osvojte si umenie presúvania stĺpcov v Exceli za pár minút!

Ste dátový analytik, obchodný manažér alebo len niekto, kto rád organizuje a analyzuje dáta? Ak áno, musíte byť oboznámení Microsoft Excel, celosvetovo najpopulárnejší tabuľkový softvér.

Excel je úžasný nástroj, ktorý vám môže pomôcť so všetkým, od jednoduchých výpočtov až po komplexnú analýzu údajov. Niekedy však možno budete musieť zmeniť usporiadanie údajov, aby ste ich mohli lepšie vizualizovať alebo pochopiť.

Jedna spoločná úloha, že mnohí používatelia Excelu sa stretávajú s presúvaním stĺpcov v tabuľke. Ale ako to urobíte? Nebojte sa, máme pre vás všetko!

Tento článok poskytuje komplexné podrobný návod, ako presúvať stĺpce v Exceli. Bez ohľadu na úroveň vašej znalosti Excelu vám táto príručka zjednoduší proces presúvania stĺpcov ako vánok.

Či už ste začiatočník, ktorý práve začína, alebo skúsený používateľ, ktorý hľadá osvieženie, táto príručka je pre vás. Takže, ste pripravení učiť sa a stať sa Excel profíkom? Poďme začať!

Čtěte také  Objavte skryté funkcie smartfónu, o ktorých ste ani netušili!

Otvorenie súboru Excel

V prvom rade lokalizujte a OTVORENÉ súbor Microsoft Excel, ktorý obsahuje stĺpec, ktorý chcete presunúť. Toto je počiatočný krok v procese presúvania stĺpcov v Exceli.

Na pracovnej ploche môžete mať napríklad súbor Excel s názvom Sales_Report.xls, ktorý chcete upraviť.

Výber stĺpca

Ďalšie, kliknite na písmeno stĺpca, ktorý chcete presunúť. Táto akcia zvýrazní celý stĺpec. Napríklad, ak chcete presunúť stĺpec B, jednoducho kliknite na písmeno B v hornej časti stĺpca.

Rezanie stĺpika

Po zvýraznení stĺpca kliknite pravým tlačidlom myši na ňom a vyberte Vystrihnúť z rozbaľovacej ponuky. Tým sa odreže celý stĺpik a pripraví sa na presun.

Výber destinácie

Teraz sa rozhodnite, kam chcete presunúť stĺpec rezu. Kliknite na písmeno stĺpca, kam chcete umiestniť vyrezaný stĺpec. Tým sa zvýrazní celý stĺpec.

Predpokladajme, že chcete presunúť vyrezaný stĺpec medzi stĺpce D a E, kliknite na písmeno E.

Čtěte také  12 strategických zmien, ktoré zmenia spôsob riadenia rodiny a potrebujete ich poznať hneď teraz!

Vloženie odrezaných buniek

Keď sa rozhodnete, kam umiestniť vyrezaný stĺpec, kliknite pravým tlačidlom myši vo zvýraznenom stĺpci a vyberte Vložiť orezané bunky z rozbaľovacej ponuky. Tým sa presunie stĺpec rezu na nové miesto.

Uloženie zmien

Napokon, nezabudnite uložiť súbor Excel, aby ste tieto zmeny zachovali. Môžete to urobiť kliknutím na ponuku Súbor a následným výberom položky Uložiť alebo stlačením klávesov Ctrl+S na klávesnici. Váš presunutý stĺpec by mal byť teraz na svojom novom mieste.

Dúfam, že tento návod bude pokračovať ako presúvať stĺpce v Exceli bola užitočná. Je to jednoduchý a efektívny spôsob, ako prispôsobiť svoje údaje vašim potrebám.

Pomohol vám tento článok? Ak áno, pokojne to zdieľajte na svojich sociálnych sieťach. Vaša spätná väzba je vždy ocenená!

Súvisiaci príspevok

Melinda Vlčková