Accueil » Tipy » Ako zlúčiť bunky v Exceli: Sľubujem, že je to naozaj veľmi jednoduché!

Ako zlúčiť bunky v Exceli: Sľubujem, že je to naozaj veľmi jednoduché!

Hľadáte ovládnuť umenie zlučovanie buniek v Exceli? Nehľadaj ďalej! Sme tu, aby sme vás previedli každým krokom tohto procesu pomocou nášho jednoduchého návodu.

Excel je výkonný nástroj a vedieť, ako zlúčiť bunky, môže byť neuveriteľne prospešné, či už pracujete na komplexnej správe pre prácu, školskom projekte alebo len organizujete svoje osobné údaje.

Využitie tejto funkcie vám umožňuje kombinovať bunky a lepšie zarovnajte svoj text, aby ste získali prehľadnejšiu a vizuálne príťažlivejšiu tabuľku.

Od otvorenie súboru Excel do uloženie zmienvybavili sme vás.

Cieľom tohto článku je pomôcť vám bez ohľadu na to, či ste skúsený používateľ Excelu alebo len začínate. Takže sa pripútajte a pripravte sa na pridanie ďalšej zručnosti do vašej sady nástrojov Excel.

Poďme sa ponoriť do procesu krok za krokom, ako môžete zlúčiť bunky v Exceli a zlepšiť svoje zručnosti v tabuľkách!

Čtěte také  Osvojte si umenie Excelu: Váš podrobný sprievodca vytváraním dynamických rozbaľovacích zoznamov

Otvorenie súboru Excel

Ak chcete zlúčiť bunky v programe Excel, prvým krokom je otvorenie súboru programu Excel, v ktorom chcete vykonať operáciu. Môže to byť existujúci súbor s už zadanými údajmi alebo nový súbor, do ktorého chcete vložiť údaje.

Výber buniek

Po otvorení súboru Excel pokračujte výberom buniek, ktoré chcete zlúčiť. Urobíte to kliknutím na prvú bunku a potiahnutím myši do poslednej bunky. Napríklad, ak chcete zlúčiť bunky A1, B1 a C1, kliknite na A1 a potiahnite do C1.

Prístup na kartu Domov

Po výbere buniek prejdite na kartu Domov na paneli s ponukami programu Excel. Nachádza sa v hornej časti obrazovky programu Excel a obsahuje množstvo možností na manipuláciu s údajmi.

Nájdenie skupiny Zarovnanie

Na karte Domov nájdete Skupina zarovnania. V skupine Zarovnanie nájdete možnosti úpravy rozloženia buniek a čo je dôležité, možnosť zlúčiť bunky.

Čtěte také  30-dňová výzva pre september: 30 úloh (1 denne) pre optimálnu organizáciu! Máte chuť na výzvu?

Zlučovanie a centrovanie buniek

V skupine Zarovnanie kliknite na Zlúčiť a vycentrovať tlačidlo. Táto akcia zlúči vaše vybraté bunky do jednej a vycentruje text vnútri.

Výber nevycentrovať text

Ak nechcete po zlúčení buniek vycentrovať text, kliknite na šípku vedľa Zlúčiť a vycentrovať a vyberte buď Zlúčiť naprieč alebo Zlúčiť bunky možnosť.

Ukladajú sa zmeny

Nakoniec nezabudnite uložiť zmeny. To zabezpečí, že všetka vaša tvrdá práca nevyjde nazmar. Je to jednoduché, stačí kliknúť na ikonu uloženia alebo použiť skratku Ctrl+S.

Dúfame, že vám táto príručka o tom, ako zlúčiť bunky v Exceli, pomohla. Ak áno, neváhajte to zdieľať na svojich sociálnych sieťach. Tiež by sme radi počuli, či bol tento článok užitočný, tak nám zanechajte komentár.

Súvisiaci príspevok

Melinda Vlčková