Accueil » Tipy » Ako predĺžiť výdrž batérie smartfónu

Ako predĺžiť výdrž batérie smartfónu

V tomto veku digitálneho pripojenia sa takmer vo všetkom veľmi spoliehame na naše smartfóny – od udržiavania kontaktu s blízkymi, sledovania najnovších správ, riadenia našej práce až po zábavu.

Ale je tu jeden spoločný problém, ktorému všetci čelíme – obávané upozornenie na slabú batériu! Neboj sa, držíme ti chrbát.

Táto komplexná príručka je plná praktických tipov a trikov, ktoré vám pomôžu maximalizujte výdrž batérie smartfónu.

Takže sa pripravte rozlúčiť sa s neustálou potrebou nabíjania a pozdravte batériu smartfónu s dlhšou výdržou!

Ponorte sa do toho, aby ste sa dozvedeli viac a vykonajte tieto inteligentné zmeny ešte dnes!

Zníženie jasu obrazovky

Jedným z najjednoduchších a najefektívnejších spôsobov, ako predĺžiť výdrž batérie smartfónu, je by zníženie jasu obrazovky.

Obrazovka je často energeticky najnáročnejšou súčasťou vášho telefónu. Jednoduchým znížením jasu môžete výrazne znížiť spotrebu energie vášho zariadenia.

Vypnutie vibrovania

Ďalším jednoduchým trikom na šetrenie batérie je vypnite funkciu vibrovania na svojom telefóne. Vibrácia využíva viac energie ako prehrávanie zvonenia.

Čtěte také  4 vražedné tipy, ako robiť úžasné fotky smartfónom ako profesionál!

Predstavte si, koľko batérie by ste mohli ušetriť, keby ste namiesto vibrácií prepli na zvukové upozornenia.

Skrátenie časového limitu obrazovky

Vedeli ste, že čím rýchlejšie váš telefón prejde do režimu spánku, tým menej energie spotrebuje? Preto je to dobrý nápad skrátiť časový limit obrazovky. Je to malá zmena, ktorá môže výrazne zmeniť výdrž batérie.

Vypnutie nepodstatných upozornení

Zakaždým, keď dostanete upozornenie, obrazovka sa rozsvieti a telefón spotrebúva energiu. Autor: vypnutie nepodstatných upozornenímôžete zastaviť zbytočné rozsvietenie obrazovky a ušetriť tak energiu batérie.

Rozumné používanie Wi-Fi

Wi-Fi môže spotrebovať veľa energie, takže je to najlepšie používajte len v prípade potreby. Napríklad, keď ste vonku, zvážte použitie mobilných dát namiesto Wi-Fi, aby ste šetrili batériu.

Zatvorenie nepotrebných aplikácií

Mať otvorených veľa aplikácií môže rýchlo vybite batériu. Zvyknite si zatvoriť všetky aplikácie, ktoré nepoužívate, aby ste predĺžili výdrž batérie telefónu.

Vypnutie dynamických tapiet a pohybových efektov

Vedeli ste, že dynamické tapety a pohybové efekty môžu spotrebovať veľa energie? Autor: ich vypnutiemôžete ušetriť cennú výdrž batérie.

Čtěte také  Maximálne využitie úložiska smartfónu: Ako ho maximalizovať

Obmedzenie prieskumov e-mailov, Twitteru a Facebooku

Môžete to urobiť nastavením rôznych aplikácií na odosielanie správ na manuálne nastavenie frekvencie hlasovania alebo obnovovania znížiť počet hlasovaní prostredníctvom e-mailu, Twitteru a Facebookučo zase šetrí výdrž batérie.

Zakázanie nepotrebných služieb určovania polohy

Niektoré aplikácie sledujú vašu polohu, čo môže vybíjať batériu. Zvážte vypnutie nepotrebných lokalizačných služieb aby sa šetrila moc.

Povolenie režimu úspory energie

Väčšina smartfónov má režim úspory energie, ktorý zníži spotrebu energie. Nezabudnite povoliť režim úspory energie keď je batéria takmer vybitá.

Udržujte svoj telefón v pohode

Výdrž batérie sa znižuje, ak je telefón príliš horúci, takže je to dôležité udržujte svoj telefón v pohode. Nenechávajte ho na priamom slnku alebo v rozpálenom aute.

Udržiavanie aktualizovaného softvéru

Nové aktualizácie často obsahujú opravy chýb a ďalšie vylepšenia, ktoré môžu pomôcť vášmu telefónu fungovať efektívnejšie. Presvedčte sa aktualizujte svoj softvér.

Čtěte také  14 nevyhnutných každodenných obchodných úloh, ktoré sú preukázané, že výrazne zvýšia váš profesionálny rast!

Vypnutie nepotrebných funkcií

Ak ho nepotrebujete, vypnite ho. Toto zahŕňa Bluetooth, GPS, NFC a mobilné dáta.

Zakázanie živých miniaplikácií

Živé miniaplikácie na domovskej obrazovke môžu spotrebovať energiu. Zvážte vypnutie živých miniaplikácií aby ste šetrili batériu.

Starostlivosť o batériu

Nakoniec je dôležité starajte sa o svoju batériu. Správne ju nabíjajte a vyhnite sa úplnému vybitiu, aby ste predĺžili jej životnosť.

Pomohol vám tento článok predĺžiť výdrž batérie smartfónu? Ak áno, zdieľajte to na svojich sociálnych sieťach!

Súvisiaci príspevok

Melinda Vlčková