Accueil » Psycho » 6 šokujúcich signálov, že vás váš partner ovláda, a ako získať späť vašu silu

6 šokujúcich signálov, že vás váš partner ovláda, a ako získať späť vašu silu

Láska a rešpekt sú základným kameňom každého zdravého vzťahu. Keď sa však z nich stanú skryté pokusy o manipuláciu, je čas prehodnotiť dynamiku vášho vzťahu.

Rozpoznávanie známky kontroly môžu byť náročné, najmä ak sú zabalené do zdanlivo starostlivého správania.

Ale nemýľte sa: žiadne množstvo lásky nemôže ospravedlniť partnerovu snahu ovládať vás.

Od manipulatívnych rozhovorov až po jemné mocenské hry, tu je bližší pohľad na znaky ovládajúceho partnera a spôsoby, ako ho môžete riešiť.

1. Obmedzujú vaše sociálne interakcie

Kontrolujúci partner vás môže odradiť alebo vám úplne zabrániť tráviť čas s priateľmi alebo rodinou. Môžu namietať, že je to preto, že im na vás záleží a chcú s vami tráviť viac času.

Je však nevyhnutné si uvedomiť, že toto správanie je a taktika kontroly ktorý sa vás snaží izolovať od vašej siete podpory.

Čtěte také  Uvoľnite svoj potenciál: 7 návykov skutočne uvedomelých ľudí, ktoré zmenia život

2. Neustále vás kontrolujú

Aj keď je úplne normálne, že partner prejavuje obavy o vašu bezpečnosť, problémom sa stáva, keď sa to zmení na neustále kontroly.

Ak chce váš partner poznať každý váš pohyb, s kým ste a čo robíte, je to jasný znak kontrolné správanie.

3. Sú príliš kritickí

Ak vás váš partner neustále kritizuje, môže to byť znak toho, že sa vás snaží ovládať. Môžu použiť negatívne komentáre aby ste sa cítili neisto a pochybovali o svojej vlastnej hodnote.

Ide o manipulatívnu taktiku na získanie moci a kontroly vo vzťahu.

4. Vyvolávajú vo vás pocit viny

Ďalším znakom kontrolujúceho partnera je ich schopnosť vyvolať vo vás pocit viny za veci, ktoré sú mimo vašej kontroly.

Môžu použiť emocionálna manipulácia aby ste mali pocit, že sa vždy mýlite a že musíte urobiť niečo lepšie, aby boli šťastní.

Čtěte také  Uprednostňujete pri rozhodovaní logiku alebo intuíciu? Zistite, či ste logický mysliteľ alebo sa riadite intuíciou!

5. Ovládajú financie

Finančná kontrola je ďalším bežným spôsobom, akým sa vás partner môže snažiť ovládať. Môžu obmedzovať váš prístup k zdieľaným finančným prostriedkom, kontrolovať všetky financie alebo vo vás vyvolávať pocit viny za míňanie vlastných peňazí.

Toto je jasný znak finančné zneužívanie a formou kontroly.

6. Vyhrážajú sa vám alebo vás zastrašujú

Ak váš partner používa vyhrážky alebo zastrašovanie, aby dosiahol svoje, je to znak vážneho problému. Toto správanie je urážlivé a nikdy by sa nemalo tolerovať.

Ak sa ocitnete v tejto situácii, hľadajte odbornú pomoc okamžite.

Čo s tým robiť

Rozpoznanie týchto znakov je prvým krokom pri rokovaní s kontrolujúcim partnerom. Je to dôležité komunikovať vaše pocity a obavy s partnerom.

Ak správanie pretrváva, zvážte vyhľadanie pomoci od a odborný poradca alebo dôveryhodného priateľa alebo člena rodiny.

Čtěte také  Osobnostný test: Zvyčajne uprednostňujete prevziať iniciatívu alebo čakať na pokyny? Ktoré schody budete používať?

Pamätajte, že je dôležité uprednostniť svoju pohodu a duševné zdravie. Na záver, byť v kontrolujúcom vzťahu môže byť emocionálne vyčerpávajúce a škodlivé.

Rozpoznanie príznakov a prijatie vhodných opatrení vám však môže pomôcť znovu získať kontrolu nad svojím životom. Ak vám tento článok pomohol, pokojne ho zdieľajte na sociálnych sieťach, aby ste pomohli ostatným, ktorí sa môžu ocitnúť v podobnej situácii.

Súvisiaci príspevok

Melinda Vlčková