Accueil » Novinky » 5 srdcervúcich filmových scén, pri ktorých sme vzlykali

5 srdcervúcich filmových scén, pri ktorých sme vzlykali

Filmy majú silu vyvolať v nás pocit celú škálu emócií, od radosti a smiechu po strach a napätie. Ale možno jednou z najsilnejších emócií, ktoré môže film vyvolať, je smútok.

Niektoré scény boli tak krásne spracované, že nás ťahajú za srdce a nútia nás vyroniť slzu, alebo v niektorých prípadoch rieku sĺz.

1. Leví kráľ – Mufasova smrť

Disney má talent na vytváranie srdcervúcich scén smrť Mufasu vo filme Leví kráľ je pravdepodobne jedným z najtrhlivejších v histórii animácie.

Nevinný SimbaZúfalé pokusy zobudiť otca a jeho výkriky o pomoc stačia na to, aby sa niekto rozplakal.

2. Notebook – Záverečná scéna

Tento veľký milostný príbeh končí nepopierateľne srdcervúcou scénou. Allie a Noahstarší pár v srdci Zápisníka, spolu zomierajú v spánku, držiac sa za ruky.

Táto scéna ako vrcholná ukážka večnej lásky spôsobila, že nejeden divák vzlykal do popcornu.

Čtěte také  Pozrite si 5 najzaujímavejších pláží na svete, ktoré rozhodne musíte navštíviť!

3. Titanic – Jackova smrť

Žiadny zoznam uplakaných filmových momentov by nebol úplný bez tragického konca Titanic. Napriek mrazivým teplotám vo vodách Atlantiku, Jack zostane vo vode tak, že Rose môže prežiť na plávajúcich dverách.

Jeho posledné slová: Nikdy sa nenechaj ísť, kým podľahnem chladu, sú dojímavou pripomienkou jeho nezištnej lásky.

4. Hore – Úvodná montáž

Úvodná montáž Up je majstrovskou triedou v rozprávaní príbehov. Už za pár minút, vidíme celý milostný príbeh Carla a Ellie, od svojich detských snov až po spoločnú starobu.

Scéna Ellieho pohrebu je obzvlášť dojímavá, počas prvých desiatich minút filmu necháva divákov v slzách.

5. Schindlerov zoznam – Dievča v červenom kabáte

Schindlerov zoznam Stevena Spielberga je plný zničujúcich scén, no žiadna nie je taká strašidelná ako obraz malého dievčatka v červenom kabáte.

Čtěte také  Vyhnite sa týmto 7 bežným chybám, ktoré robíme na diaľkových letoch, a užite si ten najlepší zážitok z cestovania!

To je iba farebná scéna v inak čiernobielom filmevďaka čomu vynikne uprostred hrôz holokaustu a výrazne zaostrí dopad tragédie.

Filmy majú moc nás hlboko dojať a tieto trhavé scény sú toho dôkazom. Ak vás tieto scény dojali, pozývame vás zdieľať tento článok na sociálnych sieťach a preskúmať naše ďalšie rebríčky.

Keď sa budeme naďalej pohybovať vo svete kinematografie, určite sa stretneme s ešte ďalšími momentmi, pri ktorých sa budeme smiať, lapať po dychu a samozrejme plakať.

Súvisiaci príspevok

Daniel
Napísal : Daniel
V pushup snažím vyberať a zdieľať najdôležitejšie informácie súčasnosti, od tém o Qi a testoch osobnosti až po každodenné novinky. Každé ráno sa môžete dozvedieť aj horoskop na daný deň.