Accueil » Novinky » 5 najlepších zvratov na konci filmu, ktoré sme nečakali: tie filmové konce, ktoré nám vyrazili hlavu

5 najlepších zvratov na konci filmu, ktoré sme nečakali: tie filmové konce, ktoré nám vyrazili hlavu

Dobrý zvrat na konci filmu môže divákov zastrašiť, spochybňovanie všetkého, čo si mysleli, že vedia o zápletke a postavách.

To je ono strhujúci moment realizácie vďaka čomu je filmový zážitok taký nezabudnuteľný. A predsa sa niektorým filmom darí tento rozprávačský nástroj realizovať s takou jemnosťou, že ho diváci nikdy nevidia.

Na oslavu týchto majstrovských momentov filmového podvodu sme zostavili zoznam 5 najlepších zvratov na konci filmu, ktorý sme nečakali. Pozor, vpredu spoilery!

Ale predtým, ako sa ponoríme do toho, prečo si neskúsiť niektoré z našich ďalších rebríčkov, ako je napr Top 5 najnepravdepodobnejších filmových párov a Top 5 najstrašidelnejších milostných príbehov vo filme?

1. Šiesty zmysel (1999)

V tomto psychologickom trileri od M. Night Shyamalanzakončenie twist je tak neočakávané že je ťažké uveriť, že sme to nevideli.

Čtěte také  Top 5 televízne seriály, ktoré oslavujú podstatu priateľstva!

Odhalenie, že Dr. Malcolm Crowe (Bruce Willis) bol po celý čas mŕtvy, mení hru, ktorá obracia celý príbeh na hlavu.

2. Klub bitkárov (1999)

David FincherFight Club poskytuje a šokujúci zvrat keď zistíme, že Tyler Durden (Brad Pitt) nie je nič iné ako výplod rozprávača (Edward Norton) predstavivosť, prejav jeho rozdvojenej osobnosti.

Toto uvedomenie úplne mení naše vnímanie predchádzajúcich udalostí vo filme.

3. Obvyklí podozriví (1995)

V tomto kriminálnom thrilleri nastáva zvrat, keď zistíme, že mierny Verbal Kint (Kevin Spacey) je v skutočnosti obávaný zločinecký strojca Keyser Söze.

Toto prekvapivé odhalenie úplne mení dynamiku filmu a rekontextualizuje všetko, o čom sme si mysleli, že vieme.

4. Psycho (1960)

Alfred HitchcockPsycho predstavuje jeden z najikonickejších zvratov v histórii filmu.

Šokujúce odhalenie, že zdanlivo neškodný Norman Bates (Anthony Perkins) je v skutočnosti vrah a že jeho matka je mŕtva, bola úplne nečakané a nastaviť nový štandard pre zvraty z hororových filmov.

Čtěte také  Top 5 nezabudnuteľných oscarových filmov všetkých čias

5. Ostrov uzávierky (2010)

V psychologickom trileri Martina Scorseseho zvrat, ktorý americký maršál Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) je vlastne pacient v azylovom dome sám je neuveriteľný obrat čo necháva divákov na uzde.

Filmové zvraty neslúžia len na prekvapenie, často slúžia na prehĺbenie rozprávania a prinášajú nové pochopenie deja a postáv.

Tieto filmy sú len niekoľkými príkladmi sily dobre prevedeného twistu. Neváhajte a zdieľajte tento zoznam so svojimi priateľmi na svojich platformách sociálnych médií a nezabudnite si pozrieť naše ďalšie rebríčky.

Mohlo by vás zaujímať najmä Top 5 nezabudnuteľných romantických scén vo filme.

Bez ohľadu na to, aké sú vaše filmové preferencie, máme pre vás rebríček, ktorý vás uchváti a pobaví. Príjemné pozeranie!

Súvisiaci príspevok

Daniel
Napísal : Daniel
V pushup snažím vyberať a zdieľať najdôležitejšie informácie súčasnosti, od tém o Qi a testoch osobnosti až po každodenné novinky. Každé ráno sa môžete dozvedieť aj horoskop na daný deň.