Accueil » Novinky » 10 nevyhnutné knihy, ktoré by ste mali ihneď pridať do svojho zoznamu na čítanie!

10 nevyhnutné knihy, ktoré by ste mali ihneď pridať do svojho zoznamu na čítanie!

Objavte skryté poklady a nadčasové klasiky v našej Top 10 knihách. Svet dobrodružstva, tajomstva a inšpirácie čaká na vás!

Ak ste vášnivý čitateľ, vždy na lovu za ďalším fascinujúcim románom alebo osvetľujúcim nebeletristickým dielom, ste na správnom mieste.

Zostavili sme zoznam 10 najlepších kníh, ktoré by ste mali pridať do svojho zoznamu na čítanie, ktorý obsahuje kombináciu nadčasových klasík a súčasných umeleckých diel.

Ako milovníci všetkého literárneho neustále aktualizujeme naše hodnotenia, takže sa pozrite na naše zostavené zoznamy pre viac inšpirácie.

1. To Kill a Mockingbird od Harpera Leeho

Klasika, ktorá nepotrebuje žiadne predstavenie, To Kill a Mockingbird je hlboký prieskum ľudského správania zakorenený v rasových a sociálnych predsudkoch malého mesta.

2. 1984 od Georgea Orwella

Tento dystopický román je silným komentárom na totalitné režimy. Jeho relevancia pokračuje, čo ho robí nevyhnutným pre každú generáciu.

3. The Great Gatsby od F. Scotta Fitzgeralda

Magnum opus Fitzgeralda ponúka nahliadnutie do temnejšej stránky amerického sna, čo ho robí nadčasovým príspevkom na váš zoznam na čítanie.

Čtěte také  Ultimátny zoznam filmov, ktoré jednoducho musíte vidieť za svoj život

4. Pride and Prejudice od Jane Austenovej

Tento ikonickej romantický román sa ponára do tém lásky, triedy a spoločenských očakávaní v 19. storočí v Anglicku.

5. The Catcher in the Rye od J.D. Salingera

Tento pilier americkej literatúry preskúma adolescenčnú úzkosť a odcudzenie, čo z neho robí zasahujúce čítanie.

6. Beloved od Toni Morrisonovej

Tento román, ktorý získal cenu Pulitzerovej, sa venuje hrôzam otroctva a jeho trvalým dôsledkom, ponúka dôsledné a nevyhnutné čítanie.

7. The Book Thief od Markusa Zusaka

Situovaný v nacistickom Nemecku, tento román poskytuje unikátny pohľad na druhú svetovú vojnu, vyrozprávaný samotnou Smrťou.

8. A Thousand Splendid Suns od Khaleda Hosseiniovej

Tento srdcervúci príbeh dvoch afganských žien ponúka hlboké nazretie do reality života v zbombardovanom Afganistane.

9. Educated od Tary Westoverovej

Tento pamätník nás zavedie na cestu od prežívania vychovania v prežitkárskej rodine až po Cambridge University, zdôrazňujúc transformačnú silu vzdelania.

Čtěte také  Uvoľnite svojho tínedžerského ducha s týmito 5 najlepšími hymnami o dospievaní

10. Sapiens: A Brief History of Humankind od Yuvala Noah Harariho

Táto nápadná kniha ponúka fascinujúci pohľad na ľudský druh, čo ju robí nevyhnutnou súčasťou každého zoznamu na čítanie.

Pohreňte sa do týchto obohacujúcich čítaní a dajte nám vedieť, čo si myslíte. Nezabudnite zdieľať tento zoznam so svojimi knihomilskými priateľmi na sociálnych sieťach.

Ak sa vám tento zoznam páčil, nezabudnite si pozrieť aj naše ďalšie hodnotenia, vrátane Najkrajšie pláže na svete a Najosviežujúcejšie letné recepty na smoothie. Príjemné čítanie!

Zobraziť obsah

Čtěte také  6 najlepších mrazených dezertov, ktoré si toto leto nesmiete nechať ujsť

Súvisiaci príspevok

Daniel
Napísal : Daniel
V pushup snažím vyberať a zdieľať najdôležitejšie informácie súčasnosti, od tém o Qi a testoch osobnosti až po každodenné novinky. Každé ráno sa môžete dozvedieť aj horoskop na daný deň.